Dřevěná miska /kvadratická/

NV7

Nové

Dřevěná miska / kvadratická /

- rozměry 120 x 120 x 60 mm

- materiál - dřevo: bříza nebo olše /" český mahagon "/

- výběr dřeva uveďte do poznámek

- ošetřeno olivovým olejem

- rozměry lze taktéž přizpůsobit dle Vašeho požadavku

- ručně zpracované

- český výrobek  ces vlajka

Více informací

1 týden

295 Kč

Více informací

- Doprava

     cz

- všechny ceny jsou uvedeny vč. DPH

- jsme plátci DPH

----------------------------------------------------------------------

Olše je jeden ze sedmi posvátných stromů . Je nepříliš rozložitý, s nevelkými okrouhlými listy bez špičky, připomínajícími obrácené srdíčko. Dřevo je trvanlivé a v mokrém prostředí ztvrdne, a proto se dříve používalo pro výrobu lodí. Široké uplatnění také nalézá v medicíně a léčitelství. Energie olše mimo jiné povzbuzuje i mnoho spirituálních orgánů a může odhalit či posilovat schopnosti média. Její vyzařování uklidňuje rozrušenou mysl a odstraňuje emoční blokády. Dokáže neutralizovat vliv negativního záření a geopatogenních zón.V jižních krajích zastupoval Olši olivovník, který se stal symbolem štěstí a blahobytu.Olše je v keltské mytologii pravděpodobně nějak spjatá s keltským bohem Esuem, pánem nad životem a smrtí, bohem války a také vládcem větru.
Olše v keltském stromoskopu :

Lidé, mající ve znaku olši, nesmírně ctí vzdělání a kulturu. Mívají velice rádi hudbu . Velmi dobře se cítí ve společnosti moudrých a vzdělaných lidí. Sami také většinou dosahují vyššího vzdělání, neboť lidem Olše byl dán do vínku i talent ke studiu. Tito přemýšliví, často velmi nenápadní lidé také milují knihy a bývají nejen náruživými čtenáři, ale často i hrdými majiteli nesmírného množství nejrůznějších knih.Lidé zrození pod vládou Olše velice ctí soukromí a osobní svobodu ostatních lidí. Bývají nesmírně diskrétní, až někdy jejich delikátní chování vyvolává dojem neúčasti či lhostejnosti. Na vše kolem sebe pohlížejí lidé Olše s nadhledem a drží se za všech okolností hesla „s úsměvem jde všechno líp“.

Bříza je taktéž jeden ze sedmi posvátných stromů. Je to známý a oblíbený štíhlý strom s bílou kůrou, jež se po staletí hojně používá v lidovém léčitelství. Březové dřevo je velmi pevné, v tvrdosti je srovnatelné s bukem a dubem /3,8-3,9 Brinell.stup./.Z hlediska pružnosti dřeva je v evropském měřítku na nejvyšší úrovni /srovnatelnost pouze s habrem a jasanem/ ,využívalo se dříve v kolářství. Bříza bělokorá obsahuje flavonové glykosidy, silice, pryskyřice, třísloviny, vitamin C, karoteny, organické kyseliny, saponiny, minerální látky, betulalbin, olej, cukr a fytoncidy. Březová štáva se osvědčila při revmatismu a při nedostatečné činnosti ledvin a zároveň je to lidový prostředek k ošetření vlasů, dále jako diuretický prostředek při vodnatelnosti, dně, revmatických onemocněních, zánětu ledvin a zánětu vývodných cest močových. Vzhledem k tomu, že obsahuje fosfor, je anabolikem. Lze ji rovněž doporučit při onemocnění kůže. Pomáhá při bolestech kloubů, lumbagu ("houseru") a při ischiasu.
Bříza v keltském stromoskopu
Lidé zplozeni pod vládou Břízy jsou neobyčejně příjemné a dobré povahy – škoda jen, že je Bříza tak vzácné znamení. Lidé Břízy jsou výhradně duchovně a citově založení lidé, kteří nejsou nijak vázání na hmotné statky. Jsou velmi skromní, nikdy na ostatních nic nevyžadují, nikdy nikomu nepůsobí žádné starosti. U člověka zrozeného jako Bříza si můžete být naprosto jisti, že nikdy nezneužije vaší důvěry či laskavosti. Přes svojí jemnost a zdánlivou křehkost bývají lidé Břízy neobyčejně houževnatí a pracovití. Jsou nadáni přirozenou inteligencí a velkým přebytkem fantazie, což jim umožňuje překonávat mnohé překážky. Nepochybné nadání, skromnost a neobyčejná morálka Bříz jim zjednávají ve společnosti úctu a uznání.